| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, já si myslím, že existují určité obecné zásady platné/prospěšné pro každého. Např. jezte čerstvé nebo přirozeně skladova(tel)né potraviny, (s tím souvisí i) jezte potaviny lokální (nebo alespoň z vašeho podnebného pásma), jezte pestře, pořádně žvýkejte, nejezte pozdě večer.

Z toho mi plyne, že drtivá většina potravin, které jíme, nám neprospívají. Když už to neobsahuje umělé konzervanty, antioxidanty a jiná éčka, tak je to většinou rafinované (olej, cukr, sůl,...). Mléčné výrobky by mohly být zdravé jedině čerstvé, ale kdo dnes má na dvorku krávu? A pak často jíme ve spěchu nebo rozladění.

Je velká škála zdravého stravování, ve srovnání s hromadou ostatních jí zdravě už ten, kdo denně vaří ze základních surovin teplé jídlo, byť z rafinovaných. Ale někdy je těžké soudit, někdo si v příjemné amosféře vychutná smažený řízek a někdo v rozčilení zhltá ultramakrobiotický pokrm; kdo z nich prospěl svému tělu míň? Výživových směrů je hodně, já sama nemám jasno třeba v tom, zda zeleninu čerstvou (raw - je zásadotvorná, obsahuje všechny vitamíny a enzymy...) nebo tepelně upravenou (makrobiotika - její zásadotvornost po tepelné úpravě rychle klesá, obsahuje méně vitamínů, ale zase je lépe stravitelná). A tak to kombinuju a třeba pro onkologického pacienta si myslím, že je vhodnější ta čerstvá, i když zase záleží na druhu zeleniny, třeba u rajčat jde hodně o lykopen a ten se při tepelné úpravě neztrácí, ale naopak snad snáz uvolňuje.

Ale to už jsem dost odbočila od tématu ~f~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.