| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sovice, já ten Jardův patent trochu shrnu:
Buď upřímný k sobě i ostatním a se sebou i s ostatními jednej přímo.
Ve styku s lidmi buď zdvořilý, velkorysý, nevyvolávej konflikty a ty, co už vypukly, se snaž urovnat.
Cesty H.spodinovy jsou našim očím skryty.
B.h je láska.
Zlu odporuj.
Neber svět ani sebe moc vážně.

Vešla jsem se do sedmi bodů, které se snad víceméně každá matka snaží vštípit svým dětem, přičemž trojka a čtyřka jdou formulovat i jinak (nenábožensky, pokud nejsme nábožensky založeni).

Jsou to dějinami ověřené principy, pořád dokola se opakují všude. Přesto člověka neochrání před životem jaxi v jeho plnosti, že... rozhodně to není recept na štěstí, protože štěstí není bez bolesti a zklamání.

Tohle normální soudný člověk ví, když si najde chvíli o tom přemýšlet, tak patnáct minut třeba na záchodě.

Tak jestli myslíš, že mi podobné pseudomoudré pindy šlapou na kuří oko, klidně si posluž.
Nešlapou, jen mě prudí ta lacinost, kterou lidi hltají jak vzácný nektar.

P.S. Samozřejmě, že člověk, který má mozek v hlavě a srdce v hrudi objevuje celý život a celý život se taky učí. Ideálně by se ale neměl celý ten lidský život učit pořád totéž. Z čehož by pak volně vyplývalo, že od věku 0 plus bude mít v sobě pole objeveného a cestu před sebou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.