| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dcera 2,5 r. Ma od malička citlivou kuzi - v rod . anamnéze z obou stran alergie, atopie, astma.... ona je navíc po me totalni blondýna s s citlivou jemnou kuzi...
pořád se potýkáme s obcasnymi suchymi az zarudlymi flicky ruznych velikosti, na ktere tedy nejak poradne nezabiraly bhzl mastičky s kortikoidy od kozni. Nakonec jsem cirou nahodou zjistila, ze ji moc pomaha pridat olej do koupele (vlezla ke me, mrska, jednou do vany a ja tam mela olejicek od Kneipa-ta jeji kuze pak byla o tolik lepší, ze neslo si toho nevšimnout) -skoncili jsme nakonec na Linole
http://www.zbozi.cz/vyrobek/linola-fett-olbad-drm-bal-1x200ml/
na sucha mista nam zazracne a nejlepe zabira SOS krem Lidlu za 30 kace~j~ (vyzkousela jsem toho mraky bez efektu) - staci namazat loziska jen 1x za den -mazu po koupání na noc. Do 3-5 dnu se suche misto ztrati- zazrak... zbyde jen vybled... slozeni konzultovani s kozni - lokalne pouzivat mozno bez omezeni. Je vybornej i pro mne na ruce -mam hodne suche a v zime mi driv praskala kuze na prstech az do krve -ted uz ne -staci jen namazat ruce na noc a cely den se jich uz nemusim vubec vsimnout a necim je patlat~z~

Jinak - dcerce se suchá loziska vzdy objevuji pri jakekoli nemoci - staci i jen obyc ryma, nebo viroza. Vyse popsanym zpusobem se nám dari
držet vse pod kontrolou a kuze je zatim v pořádku. Problemy ma ale minimalni -srovnám-li treba se stavem kuze meho bratra v detstvi - to bylo fakt strašne!

Take jsem cetla o vyraznem zlepšení ekzemu po koupelich z vyluhu z ovesnych vlocek -tomu bych hodne věřila, protože koupele z vyluhu ovesnych otrub jako jedine pomohly memu bratrovi se v detstvi zbavit kortikoidovych masti, kterymi byl promazavan spoustu let doslova od hlavy az k patě (ekzem mu osk zmitel spontanne takrka te dne na den v 18letech - bratr promazaval modrou niveou). Oves jsem si nechavala jako dalsi zkousku u male -nedošlo na nej ale, diky vyse uvedenemu

Dale jsem malou jeste po narozeni nechala osidlit streva b. E.COLI ( COLINFANT NEWBORN) http://farmaceutika.info/colinfant-new-born
starsi syn je i zarazen do studie, ktera zkoums vliv tohoto osídlení na následný rozvoj alergií- je mu 10 let, loni jsme tam byli naposled na odběrech a imunologicky je uplne v pořádku ~b~(v Upmd se tehdy osídlovaly deti alergickych matek, ktere o to mely zájem - ja velmi rada osidlit nechala ( mam bratra v detstvi tezkeho atopika, takže jsem se u svych deti velmi snazila uz v prenatalu eliminovat rannou senzibilizaci nezadoucimi potencionalnimi alergeny - vse mam ale vycteno ze zahr. publikací, bhzl. jsou tyto informace a me zkušenosti často v rozporu s tim, co jsem pote konzultovala treba s mou alergolozkou).

Nicméně - dle me zkušenosti bych kazdy den dávala dceri Lact. Acidophilus, a to od firmy Rougier - vysel bezkonkurencne nejlepe v testech http://www.kouzelnyhrad.cz/laktobacily/lactobacillus-acidophilus-nd-bez-laktozy) -ani nemusi byt bez lactozy.
Dle imunolozky/neonatolozky z upmd působí temer stejne jako e.coli, ale musi se brat denne. Dle ni kdyz je zdrave střevo, je zdravy i cely člověk... Vedli jsme na toto téma docela dlouhou diskusi kdyz jsem byla těhotna se starsim synem a licila jsem ji mou antialergickou těhotenskou dietu v tehu, kterou jsem posléze dodržovala i cele kojeni -kojila jsem syna 2roky a i u nej jsem dodržovala eliminacni dietu rozvolnovanou vzhledem k veku... dceru kojim dosud~f~

Na me deti tyto, treba pro mou alergolozku prilis striktni az zbytecna omezeni, naštěstí zafungovaly, takze prozatím jsou oba z imunologickeho hlediska v pořádku -ac ja sama jsem polyalergik/atopik, manžel alergik/astmatik.

U dcerky jsem i posouvala ockovani co nejdál to slo. Synkovi se totiz po druhém roce veku zblaznil imunitni system a nebyt meho trvani na vysetreni na imunologii, buh vi, jak by na tom ted byl...

Oni oba mají tedy prognozu k atopii - alergii vice nez špatnou...
Ja ale říkam -kazdy den bez ekzemu nebo atopie je velka vyhra!!!






Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.