Přidat odpověď
Googlu vcelku důvěřuju, dlouhodobě používáme placení kartu googlu ve firmě a nikdy nebyl problém. Ale na jiné platby přes internet bych zřídila zvlášť kartu, a možná i úplně zvlášť účet, což sama chci udělat, jen jsem se k toku ještě nedostala.
Jinak peníze přece nejsou až tak "na kartě", ale na tom účtu, takže u karty jde hlavně o nastavené limity, a je tam limit i na platby přes internet. A zrovna nastavování limitů má Mbank celkem propracované. Účet lze chránit tím, že nastavím ty limity na nějaké únosné hranice.
A když chci vybrat/zaplatit víc, tak si ten limit prostě jednorázově zvednu a pak zase snížím.
Takže stejně to dělám u soukromých plateb přes internet, primárně mám nastaven limit nula nula nic, a když potřebuji něco zaplatit tak ho jednorázově zvednu na potřebnou částku a po provedení platby zase vrátím dolů.
P.S. Jinak na běžném účtu který používám na takový ten běžný provoz vysoké částky neponechávám, a to z bezpečnostních důvodů, nejde jen o platby kartou. Může např. dojít k chybě/překlepu (i mému) při převodu, v inkasu apod. Plus samozřejmě eventuelní riziko možného probourání do e-bankingu, přece jen u často používaného a i různýcm subjektům zveřejňovaného účtu je pravděpodobnější.
Mbank mám a upřímně zrovna tam bych zůstatek ve výši statisíců neponechávala, protože mají zabezpečení e-bankovnictví pouze přístupovými hesly. plus tedy potvrzovací SMS. Zrovna tento (nejčastější) typ zabezpečení byl hackery prolomen. Alespoń bych se tam nidky nehlásila přes mobil.
Mnohem vyšší úroveň zabezpečení představuje dle mého zabezpečení přes čipovou kartu jako má třeba ČSOB. Že by se někdo dokázal nabourat do tohoto jsem (prozatím) neslyšela.
Předchozí