"Běžně to tak dělám u dětí i sebe, mám to nejedním lékařem doporučené. "
jak u Vás (dospělé) nevím. Pro děti - už jsem to tu psal vícekrát - platí, že poskytovatel péče má vybrat (pokud vůbec má možnost vybrat) jedno z antipyretik. Není jediný důvod pro tzv. střídavé podávání dvou antipyretik, není jediný seriosní důkaz, že je to efektnější než monoterapie. Takto to uvádí už několik let celosvětově nejprestižnější základní učebnice pediatrie (Nelson, Textbook of Pediatrics) i v kontinuálně aktualisované elektronické podobě. Tak to uvádí i AAP (jak na stránkách pro lékaře tak pro laiky - www.healthychildren.org.) a stejně tak to uvádí CDC.
Dva léky zavdávají vyšší risiko nežádoucích účinků (vyšší než součet risik), navíc jsou popsány případy předávkování pro omyl - záměnu pořadí v průběhu podávání léků (např. po třech hodinách podán znovu stejný lék).
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.