| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

náš syn- nežvatlal, neukazoval, točil se (podíval se do strany a točil se za tím pohledem jako pes za ocasem), nechtěl žvýkat, vyžadoval stejné potraviny, jakmile změnili obal, nechtěl. nemluvil, dřív se naučil abecedu než slova. odmítal knížky, chtěl pohádky v tv. pohybově velmi zdatný, chodil v 9 měsících, rychle začal běhat. venku nebyl schopný s námi jít, vždycky pobíhal okolo. nebál se cizích lidí, všude vlezl třeba na úřadě úřednici za stůl a otvíral skříňky, neměl žádný ostych, když mu někdo v parku podal ruku, ať s ním jde, tak šel. miloval vkládačky, puzzle a vše takové neverbální... mohli jsme si s ním hrát jen když jsme se přidali do jeho hry, naše návrhy her odmítal. na zavolání také nereagoval. nerozuměli jsme, co chce. vždycky jsme museli zkoušet, nabízet a čekat, kdy to bude to správné~7~ pak mi přišlo podezřelé, že nerozumí, když se změní povel. třeba když jsem chtěla přejít silnici, řekla jsem "ručičku", přišel, podal mi ruku a přešli jsme. ale když jsem řekla "dej mi ruku", nerozuměl. již ve 2 letech jsme se objednávali k psycholožce a psychiatrovi, SPC. dneska je mu 7 let, má dg. ADHD, vývojovou dysfázii a susp. mírná forma PAS. je hodný, citlivý, mazlivý, lítostivý, vysoce inteligentní, pořádný, ale stále nerozumí složitějšímu pokynu a pokud jde o sociální situace, je mimo~d~

dej na svoje instinkty. myslím, že objednat se klidně můžete. jsou dlouhé čekací lhůty a když ti neřeknou diagnózu, alespoň třeba některé věci vyloučí a poradí ti, jak s ním pracovat. určitě vřele doporučuji nějaké větší obrázky, kartičky. nejdřív pár, třeba auto, vlak, jablko... co má rád a co zná. až se to naučí říct, tak postupně přidávat. až bude větší, necháš ho to třeba třídit na hračky, jídlo, oblečení... vydrží vám to dlouho, i zdravému dítku to neuškodí. já jsem si to barevně kopírovala z knížek pro malé děti, kde jsou velké obrázky. bude dělat pokroky a ty budeš klidnější~s~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.