| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Záleží, o co jde, jak je to vážné. Nelituji, spíš soucítím (např. se starší paní, že ji bolí noha/záda). Pokud je to v mých silách, nabídnu pomoc a myslím to vážně (kamarádce, která má obavy, jak bude po návratu z RD do práce stíhat vyzvedávat děti). S uspokojením jsem si teď uvědomila, že "nereaguju" vnitřně jinak než navenek. Snad jen že nahlas neřeknu všechno, protože málokdo by moje pochody pobral (však víš).

Jestli to pustím z hlavy? Hlava (rozum) asi není úplně ten hlavní orgán, který bývá zasažen, to spíš emoce, někdy mi běhají po těle velmi intenzivně. Uvědomuju si, že jsem příliš emočně nasákavá, že nemám v pořádku takovou tu ochrannou membránu. Nejhůř snáším, když si lidé, kteří se mají mít (a vlastně i mají rádi) ubližují, navíc mně blízcí. Strašně nerada jsem na VŠ jezdila co měsíc na víkend domů, protože celou cestu vlakem zpět a ještě i pár dní potom to se mnou lomcovalo. Máti je hnusná na babičku, ségra na děti, otec a jeho žena jsou na sebe hnusní navzájem. Ale lepší se to, protože jak nesnáším konflikty, pořídila jsem si dvě velmi konfliktní děti, takže mám doma trénink.

Jo a něco jako "ještě že to nepostihlo mě", zní to hrozně, ale není to vlastně obdoba situace, kdy stojíme v koloně, protože kousek před námi se stala nehoda, stojíme půl hodiny, děti už začínají být hodně netrpělivé a protivné, prší, je tma... a já jim v klidu říkám, že nemáme, nač si stěžovat, že se jen zdržíme a máme hlad, ale nejspíš brzy v pořádku dojedeme domů, na rozdíl od těch lidí, kteří tu nehodu měli. Prostě pocit vděku, že my jsme v pořádku. Nebo když se dočteš o nějakém neštěstí a říkáš si, jsem já to ale pako, dnes jsem křikla na děti kvůli takové prkotině. Ale není to "ještě že si toho černého petra vytáhli oni, a ne my", nýbrž "jsem vděčná, že jsme spolu, živí a zdraví (a totéž přeju všem, soucítím s těmi, kdo zažívají neštěstí)".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.