| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mně zase vadí ta hysterie kolem alkoholu u dětí ~;)
sama jsem vychovaná v tom, že poprvé se má člověk opít doma pod dozorem, aby věděl, co to s ním dělá ~;) běžně jsme se mohly od mala napít po obědě piva, pokud jsme chtěly, pradědeček nám na každé návštěvě nalil panáčka vaječňáku (pravda, byl domácí, rum se kolem jen mihnul), běžně se do jídla dávalo víno, cukroví nebo krém bez rumu si ani neumím představit... čas od času jsme si s rodičema mohly dát víno (když třeba dovezli z moravy) - to všechno si pamatuju během zš... obdobně to máme i s mýma dětma, nevidím problém v tom, aby si daly po jídle fricso, cider nebo ovocné pivo (do skleničky možná tak 1 dcl, spíš míň), rum do krémů a dortů dávám normálně, na oslavách si ta nejstarší může dát víno s kolou (kola mi tam vadí víc)... nejstarší má za sebou i první kocovinu, kdy vypila sama jedno ovocné pivo (moje chyba, myslela jsem si, že je to nealko), moc dobře teď ví, že zeblít ráno celý pokoj není v jejím zájmu... a potvrzuje se mi u dětí to, co si pamatuju sama - nemají potřebu zkoušet s kamarádama, jaké to je, napít se alkoholu...
ostatně nevěřím, že se někdo stane nebo nestane alkoholikem jen na základě toho, jestli v dětství měl nebo neměl přístup k pití, záleží především na genetickém základu a na osobnosti jako takové...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.