Přidat odpověď
Jak už tady bylo řečeno, úplně nejlepší by tam bylo zajít osobně nebo alespoň zatelefonovat a zjistit jak tě vlastně a kdy mají vedenou.
Dotaz je hodně nejasný. V kterém roce tedy nemáš zaplaceno pojistné ?
A ano binec mít klidně v evidenci můžou, nic vcelku neobvyklého.
Podstatné je zda jsi v danou dobu měla nárok být pojištěncem státu. V době evidence na UP ano. Další možnost je osoba pečující o děti do 15 let. Nicméně lze být evidován jen jako jednoho z toho. Je třeba možné že nějaké přihlášení a odhlášení UP původní hlášení jako pečující osoby zrušilo, to pak musíš nahlásit znovu.
Nicméně lze opravit a nahlásit zpětně. Tu evidenci na UP. Takže si nejdřív zkontroluj co a jak tam mají nahlášeno a zda to sedí.
Ještě bych podotkla ohledně toho penále - v tom se pletete, penále nabíhá stále, nabíhá totiž z dlužné částky. Čili zaplacením penále se nic v tomto ohledu neřeší, jako první je nejlepší naopak snažit platit dlužné pojistné, aby právě nenabíhalo penále, penále platit až nakonec. Ohledně penále se pak dá pořádat o jeho prominutí.
Jinak ohledně dlužné částky, pokud tedy skutečně budeš muset platit, nejlepší je komunikovat s nimi a požádat o splátkový kalendář. Pokud běží splátkový kalendář tak myslím nenabíhá tak vysoké penále (tedy to si nejsem jistá zda je to tak i u zdravotního pojištění, u sociálního ano).
Nicméně pokud je splátkový kalendář tak to nepošlou do exekuce, což jinak, pokud nic neuděláte asi brzy ano.
Předchozí