| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nehledě na to, že družina docela vyčerpává a asistence jde pak stranou. Jedna vychovatelka od nás to takhle táhla dva roky a vzdala to, už dělá jen vychovatelku, druhá to zvládla rok, také už je jen v družině. třetí to teď pojede druhý rok, ale jen díky tomu, že nemusí být s dítětem, díky kterému ji ve třídě mám, pořád, jako je to třeba u dětí s PAS nebo LMR. No a často si během přítomnosti ve třídě dělá věci do družiny, protože to prostě nestíhá, asistuje už jen tam mimochodem, což mě někdy štve. Dřív mi pomáhala s administrativou, mohla jsem ji využít na zaměstnání dětí, když třeba vybírám peníze, ani jsem jí nemusela říkat a udělala to sama, a teď je na ní vidět, jak je unavená, jak to dělá jen proto, že musí, samotnou ji to rozhodně nenapadne...

Asistence je náročná a vyčerpávající, zejména u dětí s problémy v chování, vyžaduje neustálou pozornost a plné nasazení a ne až při hašení požáru, ale právě v jeho předcházení. A vidím to u nás ve škole, když pak po půl dni asistentka jde a vykryje ten čas, kdy si rodiče vynutili hlídání dětí před kroužky, tak je to super, protože učitel má čas na přípravu, asistent dostane zaplacené hodiny a přitom může něco málo nachystat pro sebe na asistenci, ale jinak jde hlavně o to, že tam prostě je. Jakmile se musí dětem naplno věnovat, mít pro ně připraveno, vést spousty dokumentů a tak, je to v háji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.