Přidat odpověď
KDyž jsem před lety byla těhotná, začínala se v našem kraji testovat dysfunkce štítné žlázy u těhotných. Doktor říkal, že existuje studie, dle které je větší pravděpodobnost, že dítě ženy se špatnou funkcí štítné žlázy bude mít dys poruchu.
Psycholožka zas tvrdí, že je to do jisté míry věc dědičná. Pokud rodiče mají nějaký dys problém, je možné, že ho podědí i jejich dítě. U sourozenců je to prý ještě pravděpodobnější, pokud má jedno dítě dys problém, je celkem pravděpodobné, že ho bude mít i sourozenec.
V těhotenství jsem měla poruchu štítné žlázy, já i manžel jsme dys a naše dítě je dysfatik stejně jako jeho sourozenec. Ale jestli to spolu souvisí ti nikdo na 100% neřekne.
Já mám kolem sebe několik asi padesátiletých lidí, co horkotěžko zvládli základku, nějakým způsobem zvládli učňák, dodělali maturu a celkem v pohodě zvládli vysokou ( sami říkají, že si vyzkoušeli všechny stupně českého školství). Myslím, že hodně z těch lidí mělo jako děti dys problém a buď z něho prostě vyrostli nebo se s ním naučili pracovat.
A ti ostatní plnili zvláštní školy.
Předchozí