| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

X_X,

protože od září je povinnost nejprve mít ten plán ped. podpory, a teprve potom, když ten nefunguje, objednávat do poradny. Pokud rodič objedná a dítě zatím plán podpory nemá, bývá rodič upozorněn, že má škola plán podpory vypracovat a průběžně hodnotit a dodat k vyšetření. Týká se to jen nově vyšetřovaných dětí.

Může se stát, že ve škole problém nevidí, odmítají plán podpory psát, pak je škola požádaná alespoň o podrobné hodnocení (něco jako bývalo dříve, asi tři stránky o tom, jak dítě pracuje a jaké má obtíže....patří to k podkladům pro vyšetření).

Pak taky existuje možnost, že škola problém vidí, ale rodič ne, podporu a poradnu odmítá. To je sice nepříjemné pro to dítě, ale dá se to akceptovat.

V tomhle případě ale vidí problém škola i rodič, rodič dítě objedná, ale přitom odmítá od školy podklad pro poradnu, což prostě není obvyklé. Nehledě na to, že jsme se s matkou vlastně i časově sešly v tom, kdy jsme začaly vnímat obtíže dítěte jako významné, takže by bylo celkem logické spolupracovat na odstranění nebo zmírnění obtíží. A mám na mysli právě jen ty obtíže s učením, kde je v tomto případě problém naprosto zřejmý. Já rodiče informovala a nabídla pomoc jejich dítěti. Mimo jiné jsem speciální pedagog, takže jen tak nepatlám, což mám ověřeno i tou poradnou, protože už mám ve třídě několik dětí vyšetřených a rodiče mi opakovaně říkají, že jim neřekli nic nového, že je to tak, jak jsem říkala (zásadně popisuju obtíže a možné příčiny, nedávám žádné diagnózy, ty jsou celkem nedůležité pro to, jak s dítětem pracovat, aby se obtíže zmítnily) ~d~. Navíc diagnózy už se nově škole nesdělují, píše se pouze doporučení, jak s dítětem dále pracovat, a k tomu je právě potřeba vědět, co už se udělalo, aby se neopakovala neefektivní opatření ~d~. Ono to totiž není tak, že na konkrétní problém je jedno konkrétní řešení, ale často se musí zkoušet několik možných opatření, než to dítěti sedne. Proto se ten plán podpory nejen napíše, ale právě vyhodnocuje, aby se vědělo, co má a co nemá smysl. Nové vyšetření v PPP je třeba až po dvou letech, takže by to fakt byla škoda, aby poradna doporučila a škola dodržovala něco, co ten smysl nemá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.