My měli na dvojčata 8 lahví, občas se nějaká rozbila, dokupovali jsme různé velikosti, ve výsledku jsme jich měli doma pořád kolem 12.
Plastové jsem neměla ráda pocitově, takže sklo. Plastové až když už si láhve drželi sami, na čajíčky a pod.
Máme otestováno, že ten klasický průměr (ten malý) pasují na sebe různé značky vzájemně, kromě aventu, ten jsme neměli. Kompatibilitu jsem řešila kvůli odsávačce, tu jsem měla Medelu, a odstříkavala rovnou do skleněných - nejradši jsem měla staré dobré simax
Měli jsme i sterilizovací pytlíky do MW, ale ty jsem používala vlastně jen na neonatologii. Doma nám velmi hodně času ušetřily desinfekční tablety z dm - umyté lahvičky i savičky jsme dávali hned do hrnce s vodou a tou tabletou.
UM jsme dělali vždy čerstvé (je to velmi rychlé - do lahvičky s vodou nasypat prášek, zatřepat, hotovo
). Neustále stála ve varné konvi převařená voda, která ani nestíhala vychladnout
Úplně jsem se orosila, když jsem si vzpomněla na ten kolotoč
MM jsem ohřívala v tom el. ohřívátku, bylo to celkem rychle - akorát, než se mimča přebalily.
Ze všech různých značek lahviček se nám ale časem smyly ty značky, takže doporučuju ty s vytlačenýma odměrkama, ne jen s potiskem.
Savičky - záleží, jestli chceš kulaté, nebo ty vytvarované, latexové nebo silikonové, pak jsou ještě ty antikolikové systémy a apod. Dírky i velikost mají výrobci označené podle věku a obsahu - nemyslím si, že by se musela dírka zvětšovat, jelikož kojené dítě saje tak silně, že láhev musí zvládnout i s malinkou dírkou.