| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Měla jsem s dcerou podobný problém, ona se plazila asymetricky, zabírala jen pravou rukou. Navíc měla po narození predilekci hlavičky, která se ale srovnala časem sama. Vzhledem k tomu asymetrickému plazení jsem s ní nakonec šla na rehabilitaci a začaly jsme cvičit Vojtovku (v cca 8 měsících). Rhb doktor nás hned upozorňoval, že výsledek je nejistý, protože v tomhle věku je to víc o tom to dítě "přeprat" než efektivně rehabilitovat. Nicméně jsme to nějak (ne vždycky poctivě) cvičily asi 2 měsíce a v necelých 11 měsících se rozlezla a zároveň si začala sedat. Teď má 13 měsíců, stále leze, obchází nábytek, chvilku vydrží stát bez opory, ale na samostatnou chůzi to zatím ještě nevypadá.
Nikdy to už nezjistím, ale vnitřně cítím, že by se takto vyvíjela i bez té Vojtovky, že jsem ji měla nechat v klidu. Ale to těžko říct ~d~ Mě hlavně vadilo to asymetrické plazení, kvůli tomu jsem tam šla, abych pak nemusela řešit skoliózu.
Zkus dát na svůj pocit a třeba ještě chvíli počkat ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.