| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mali sme plyn, elektriku a teraz mame indukciu.

Hlučnosť - oproti elektrickej je indukčná hlučnejšia v tom zmysle, že zo začiatku občas akoby "tikala, praskala, klopala" ale len na najvyššom P stupni, teraz mám pocit že to už robí málokedy, stačí znížiť stupeň a je ticho. Máme ju tri roky, kuchyňa je v priestore spojenom s obývačkou a neruší ma vôbec ani keď je úplné ticho. To už je hlučnejšia umývačka.

Rychlost do bodu varu - pri stupni P je to rychlost zavratna, ALE trebars vajicka na tvrdo sa musia varit rovnako dlho resp. nestačí nastvaiť čas od zovretia vody, lebo voda okolo nich sice zovrie za par sekund ale vajicko vo vnutri sa tak rychlo nezohreje. Ale toto je fakt prkotina :-)

Palacinky - robím bežne ako aj na elektrike, problém bol s lievancami, volským okom a pod... (nedala sa zohnať panvica na indukciu, len silikonove formicky a to mi nevyhovovalo) neviem ako je to teraz zobrala som si staru liatinovú panvicu po mame a funguje to.

Aké hrnce - uvaríš vo všetkých ktorých dno je magnetické, mne napr. slúžia aj staré smaltované hrnce (mám zopár nostalgických červených bodkovaných ~s~), nové smaltované treba vyskúšať či sa na dne udrží magnetka, ak áno tak v nich uvaríš, ak nie tak smola

Papiňák, zaváranie - toto nepoužívam tak neviem, ale v princípe ak je dno magnetické tak to funguje, u papiňáku by som pozrela návod.

Indukcia vs Elektrika - indukcia je dobrá v tom že neprodukuje do okolia toľko tepla, čo je napr. v lete super. Takisto ak na niečo zabudneš a začne to šialene vrieť alebo pripaľovať tak znížením stupňa sa okamžite zníži teplota platne, čo u elektriky nefunguje a musí ísť hrniec preč. U elektriky sa dá využiť zbytkové teplo na dovarenie.

A ja by som asi najradšej plyn ~:-D lebo keď vypadne el.prud tak aj indukcia aj elektrika su odstavene. Neuvaríš, nezakúriš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.