| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak nějak se v tom svém životě motám. Už rok a půl podstupuji psychoterapii a poslední dva, tři měsíce nevidím posun nikam. Dokonce i můj psycholog dnes pronesl, že:"..je to pořád dokola.." Ano, uznávám, je.

Antidepresiva jsem brala něco přes rok, pak postupně vysadila, nevidím rozdíl. Racionálně a logicky všemu rozumím, dokážu si určit příčiny většiny svých "zranění", ale emocionálně s tím neumím hnout. Celkově mě charakterizuje pesimismus, marnost, řekla bych někdy i nihilismus. Strašně bych si přála taková nebýt, jenže prostě nevím, jak to změnit. Mám dvě malé děti, které snad nic z toho nepociťují, snažím se vést "normální" život, jen večer jsem velmi vyčerpaná z toho celodenního hraní. Kdyby záleželo čistě jen na mě, lehnu si do postele a nedělám nic.

Základy mé osobnosti a povahových rysů se začaly formovat v dětství (velké názorové neshody rodičů), pokračovaly nešťastnými láskami v pubertě, pak dva vážné vztahy, které skončily ze strany partnerů (o jednom jsem po roce zjistila, že je ženatý, a druhý mi byl nevěrný), smrt mé maminky a nakonec rozpad manželství, které skončilo stejně (nevěra ze strany manžela).

Nemám se ráda, cítím se naprosto nemilována, nemám s nikým pocit porozumění a blízkosti (se sestrou, s tátou a ani s manželem jsem neměla - špatný výběr), chybí mi i kamarádka, která by jela na stejné vlně jako já. Zaujala jsem životní postoj takový, že stejně jsme zde jen jako organizmy za účelem rozmnožení (splněno), výchovy potomků (plním) a pak už je to stejně celé fraška. Smysl života - nenechte se vysmát! Víra - komedie těch, kteří si bojí přiznat si tu pravdu, kterou přece vím já! (takhle to cítím vnitřně, ačkoli samozřejmě logicky vím, že nevím nic - stejně jako nikdo. Je něco po smrti? Jaký je náš smysl zde?)

S manželem žiju/nežiju (tvoříme ekonomicko-výchovný spolek, ale v klidu), v podstatě jsem už dva roky "volná" a NIKDO mě nikdy neoslovil, neflirtoval, nezajímal se o mě, ačkoli příležitostí bylo víc než dost - nechám se kamarádkami vytáhnout na víno, do kina, do divadla, sportuji, různě se školím - je toho dost. Vše ale dělám z racionality, neboť si myslím, že když se sebou budu bojovat aktivitou, že se někde něco zlomí.

V podstatě ale není NIC, co by mě opravdu těšilo.

A ne, nechci žádný esoterismus, karty, Bachovy kapky ani homeopatika. Ničemu z toho nevěřím, takže to na mě nebude fungovat. Jak to tak po sobě čtu, tak mi není pomoci...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.