| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobré dopoledne dámy,
v rámci prokrastinace :-) navážu na včerejší téma, které založila Peppa ohledně zvládání pracovního stresu. Mám v práci podobnou situaci jako Peppa - víceméně normální pracovní kolotoč vystřídá několik dnů šílené honičky. Za ty roky, co v tom "jedu" jsem vytunila své "know-how" , jak to jakž takž zvládnout bez léků, (cigaret,alkoholu). Ale předesílám, že mluvím jen ze své osobní zkušenosti a na základě mé vlastní povahy. Pokud je někdo celkově citlivěji a úzkostněji nastavený, tak by opravdu měl hledat jinou práci.Naopak pokud někdo má tu šťastnou povahu, že umí věci hodit za hlavu , má vyhráno.
U mě osobně se schopnost absorbovat pracovní stres snižuje s přibývajícím věkem ( a narozením dětí.)
Ale největším zdrojem stresu pro mě není to , že v kanceláři nebude nějaká práce udělaná a problém vyřešen ihned! jak si přeje zákazník a vedení firmy, ale že mi po tomto "záhulu" nezbyde cas a hlavně energie večer na děti a že budu vysťavená a nervozní, štěkat na ně a přenášet stres na zbytek rodiny.A to nechci. Tedy úkolem je: zvládnout to v práci tak jak nejlépe v ten moment lze a zároveň! si uchovat dost energie na druhou směnu doma /děti,kroužky,úkoly, logopedie + nějaké to čisté,suché prádlo a jídlo / Takže věcně:
1. Naučila jsem se zacvičit si ráno kratičkou jóga sestavu" pozdrav slunci" Trvá to max. 10minut (stihnu to než děti vylezou z pelechu ) a pomáhá mi to čelit výzvám dne s (obrazně i doslova) rovnými zády :-)
2. Tuším , kdy přijde velká "nárazová vlna" a vím, že si nestihnu uvařit v kanceláři ani kafe natož jít na oběd. Zároveň vím , že nesmím být hladová ani mi nesmí moc klesnout hladina cukru v krvi. Nejsem pak schopná se soustředit a dělám chyby...
Takže si jídlo na celý den nakrabičkuji. Spoléhám na osvědčené recepty: vydatná snídaně musí obsahovat bílkoviny, (šunku, vejce),( první dvě hodiny ráno, rozhoduji o pracovních prioritách celého dne ) dále mámvelkou krabičku s nakrájeným ovocem, kelímek s müsli a jogurtem, někdy i čerstvě odšťavněný domácí džus,nějakou sladkost, obří termohrnek se silným bylinkovým čajem ( třezalka, meduňka, roibos....), v kanclu mám petku s minerálkou, kterou se nutím během dne vypít, a 80% hožkou čokoládu pro případ "emergency". :-)Prostě musím vše mít po ruce připravené,
protože pak není čas si jít umývat jablko...jestli vypadám jako blbec když táhnu tašku žrádla do práce to dávno neřeším...doby kdy jsem vydržela makat deset hodin denně a sníst dvě karamelové sušenky od espressa jsou pryč :-)
Hlídám si také abych si vzala tabletku magnezia a železa , někdo nedá dopustit na chia semínka, nebo chustovnici-to je individuální...
2. mám na pracovním stole "zenový koutek" tj. zelenou květinu ideálně pokud trošku připomíná stromeček, rodinnou fotku z dovolené nebo výletu a nějaký oblíbený kamínek nebo lastur, prostě něco co se dá vzít do ruky a vnímat přes hmat.
Když pak potřebuji nějakou pracovní poradu nebo telefonát "rozdýchat" na deset sekund se zaměřím na toto zátiší a zhluboka dýchám :-)
3. A to nejdůležitější asi, mám skvělé kolegy a strašně moc nám kolektivně pomáhá se společně zasmát nějakému vtipu, poznámce.....vyslechnout se navzájem...shodit vážnou situaci do legrace a tak.

Podělte se o svoje nápady a zkušenosti...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.