| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky si neumím říkat o peníze.
A taky mám podobné dilema - někdy "dám"...jako věnuju svůj čas a síly s dobrým pocitem a udělá mi to radost, ale někdy proto, že si neumím/je mi trapné říct si a pak se i kolikrát zlobím sama na sebe.
Vnímám to samozřejmě taky jako svůj problém.
Ale rozhodla jsem se , že to to konečně v sobě vyřeším...kvůli sobě a tomu, abych z toho, co dělám, měla radost. Nemá přece cenu, aby člověk dotoval něco něco, co nechce, a to jakoby z donucení - myslím tedy z donucení okolnostmi a vlastním pocitem trpnosti si říct o to, co mu náleží.
Říkám si - buď to "zadotuju" a věnuju s radostí a dobrým pocitem, protože chci...anebo nechci, a pak je nutné říct si, jak to chci já.
To myslím tak jako obecně, ne k tomuhle případu.

A téhle historce :-) - v rámci mého současného předsevzetí bych si v tomhle rozpoložení a situaci napsala papírek, co jsem do cizí holčičky investovala nad rámec běžné návštěvy a mamince předložila, až si ji bude vyzvedávat, s tím, že tohle jsem zaplatila za vstupy atd.

Pokud bych měla kompenzaci vlastním dobrým pocitem nebo zas třebas protislužbou, bylo by to jiné.

Já mívala ten dobrý pocit - u nás bývali kamarádi našich dětí dennodenně, s jídlem, pitím, v létě s dováděním v bazénu atd...ale bývali opravdu jen u nás - protislužba nebyla nebo by se dala spočítat na prstech obou rukou...že by si někdy šli hrát k sousedům, to ani náhodou - pošlapali by tam kytky, udělali binec v pokoji.... :-) Tenkrát mi to nevadilo, užila jsem si všech dětí fakt do sytosti a dělalo mi to radost.
Dnes, po snad 27 letech návštěv bez protinávštěv, někdy návštěv s plnou penzí, jsem se vzbouřila. Začalo mi to vadit. :-)

Někdy to, že to asi není úplně v rovnováze, dotyčného nenapadne, někdy je za tím trocha vypočítavosti, a někdy má dotyčný ještě pocit, že bychom mu za to, že se o něj nebo jeho dítě můžeme starat, máme být ještě vděčni. :-)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.