| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dcera (10 let, měla odklad, takže končí 3. třídu) má diagnostikovanou dysgrafii, dysortografii a lehčí formu ADHD, i když u ní se asi bude jednat spíš o ADD, protože až zas tak šíleně hyperaktivní není, má ale velký problém se soustředěním a pozorností. Takže jsem si v knihovně půjčila štůsek knížek a pomalu se jimi prokousávám. V jedné z nich mě velmi zaujala rada, že u dětí s dysgrafií se velmi osvědčilo, když místo klasického psacího písma začaly psát psanou podobou písma tiskacího - Comenia Script, bych řekla. Zdá se mi to logické, psací písmo díky svému napojování a kroucením písmen je trochu náročnější a umím s představit, že to dysgrafickým dětem může působit obtíže. Sama raději píšu tak nějak "psacotiskace", zdá se mi to snazší a dysgrafik nejsem. Máte s tím někdo u dysgrafického dítěte zkušenost? V té knize jsem se dočetla, že je dobré ten přechod uskutečnit ideálně o letních prázdninách, kdy je dostatek času a dítě nebude ve stresu. Myslím, že naše paní učitelka by s tím mít problém neměla, je velmi vstřícná, budu to s ní ještě probírat, dcera má kromě poruch učení a soustředění i jiný vážný zdravotní problém (genetická záležitost), díky kterému není schopna držet tužku jinak než křečovitě, což celou situaci velmi komplikuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.