| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Třeba mrhat talentem/intelektem/tituem na nezajímavý, nekvalitní nebo morálně pochybný (a nemyslím trestnou činnost) záležitosti, jen pro prachy. To mi přijde srovnatelný, ale spíš horší. Tedy z hlediska rodiče."

Já třeba takto po celou svou profesní kariéru de fakto mrhám pro peníze talentem na věci, který sice nejsou morálně pochybný, ale nemyslím si, že by byly nějak extra zajímavý nebo pro lidstvo nějak přínosný. Ta samotná činnost mě baví, ale dala by se dělat ještě zajímavěji (za méně peněz a s větší námahou).

Ale za neúspěch to nepovažuju, byla to pragmatická volba člověka, kterej věděl, že se bude muset o sebe komplet postarat sám, a po "hladový" části dětství chtěl, aby bylo postaráno bez nějakých zásadních existenčních starostí. ~d~

Takže jsem de fakto spokojená, protože to bylo celé moje volba. Kdyby mé dítě udělalo totéž, tak bych to z pohledu rodiče považovala za dobrý, protože by ono bylo spokojené (brala bych to čistě přes jeho pocit, nikoli přes společenské atributy úspěchu nebo využití talentu na maximum.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.