| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cimbur, netuším nic o Konvalinčině zoufalství, ale dům uklidím snadno za 2 - 3 h, pokud tu nejsou děti. Když tu jsou, tak...hmmm, no, nic.
Dům se zahradou za 2 h nedám, to tak za půlden, zahrada mi zabere tak 1,5 h na posekání a vypletí.
Jo, nikdy nemyju okna a neměním záclony, to by asi zabralo dost času, ale to u nás dělá výhradně manžel, protože je vysoký a zvládá to ze země.

Postup pravidelné údržby - mám činnosti, které dělám denně (luxování přízemí, mytí dřezu a linky, srovnání bot v předsíni, zalití truhlíků u dveří atd.) A pak mám "sektory", které uklízím v určitém cyklu, některé častěji, některé méně, a mám to rozvržené tak, aby se to pravidelně točilo, tj. denně mám jeden nebo dva "sektory" na dobu, kdy mladší syn spí. A to je jakoby navíc k tomu, co dělám každý den.

"Sektory" jsou třeba "horní koupelna + WC" (uklízím 1x/4 dny, ale umyvadla tam myju denně), "dolní WC" (1x/3 dny), "luxování horní patro (1x/týden), "posekání zahrady" (2x/týden) atd.

Večer nikdy nejdu spát, dokud nepustím myčku (oddálený start, aby byla ráno čerstvě umytá a nezatouchla) a neumyju linku. Ráno okamýžitě po vylezení z postele posbírám tu barvu prádla v horním patře kolem dětí (manžel a já to dáváme do košů rovnou, děti zatím ne, nezvládají můj systém třídění do více košů), která připadá na ten den, a jednou za 2 - 3 dny stáhnu povlečení z jedné postele (peru pračku denně, obvykle bílé vychází 2x/týden, ke každému přihodím jedno povlečení, víc se najednou do naší pračky nevejde, takhle to vychází, že každému se doma otočí čisté povlečení cca co 10 dní), a než se uvaří voda na čaj, pouštím pračku, aby doprala dřív, než půjdem ven.

Nikdy nechodím mezi patry s prázdnýma rukama, nahoře u schodů mám komodu, dole u schodů židli, a při pobytu v příslušném podlaží vždycky, když najdu něco, co patří do druhého podlaží, to položím na tohle místo, a při každé cestě po schodech tuhle kopku přemístím.

Cvičím děti, aby po sobě odklízely, starší už funguje slušně, mladší samozřejmě prd, ten jen generuje bordel. Úspěšnost střídavá, zatím jsou převážně neužiteční:-)

Při jednorázové velkém úklidu, když jsem sama doma, začnu tím, že otevřu všechna okna, aby tu byl průvan a čerstvý vzduch, to potřebuju, aby mě to bavilo. Vynesu všechny odpadky (směsný i tříděné), ,abych měla zcela volné vyhazovací prostory.
Pak okna zavřu na ventilačku, aby mě sousedi neměli za cvoka, a za dosti hlasitého zpěvu začnu od naší ložnice a jedu načisto, tj. věci, které tam nepatří, "hrnu" před sebou do horní haly, tam to buď dávám na komodu, pokud to patří dolů, nebo dělám kopky pro jednotlivé místnosti, do kterých to po jejich vykydání zaklidím (v hale je jen ta jedna komoda, jinak volná podlaha, takže se to vejde). Po ložnici jedu koupelnu a WC, hostinský pokoj a končím nahoře dětským pokojem, protože z toho na mě jdou mrákoty).
Dole, pokud dělám i zahradu, jdu nejdřív na zahradu, abych si pak nenanosila bordel, až budu zaklízet sekačku.
No a pak začnu od kuchyňského koutu a postupuju stejně ("hrnu" čurbes na křesla, kde to třídím a případně přesouvám pak ty kopičky). Pak vyluxuju a vytřu, potom jdu umýt dolní WC a tím končím u vchodových dveří.

Za tu dobu se od písniček Hradišťanu a V+W dostanu přes spirituály, Beatles a Abbu někam k The Doors, čímž zhruba vztekle skončím u těch vchodových dveří~:-D
A otevřu zas všechna okna. Půlden mi bohatě stačí. Dům má 120 m obytné plochy. Zahrada 160 m.

Podrobnější postup asi neposkytnu, to už souvisí s konrkténími místnostmi a zařizovaími předměty a nebude to přenosné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.