| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Náš příbuzný milující kočky a bydlící v dřevostavbě má doma blechy.
nejen na kočkách, ale i v bytě.
Asi bych to vnímala děsivě a kroutila bych nad tím hlavou, kdyby se nám to myslím předloni nestalo taky...nakonec pomohl Comfortis pro kočku (na psy blechy nešly, měly obojky Killtec)...nějak posléze zmizely i doma přepečlivým úklidem (před tím Comfortisem se nedaly).
Byl to děs...nikdy jsem nic takového nezažila - veterinář se "zasmál", že současné blechy jsou velmi odolné (asi jako vši?) a že nejsme jediní, kdo s tím bojuje...že se bleškám daří...a dal nám ten prášek.
Od té doby je u nás klid...i když ten prášek naši kočku málem zlikvidoval.

Jenže teď má ten samý problém příbuzný - nepomohlo Savo silně koncentrované (v tom ty blechy plavou, otřepou se a žijí dál), ani běžné prostředky na lezoucí hmyz - prostě jsou odolné, a už vůbec nic, co může přijít do kontaktu se zvířaty a lidmi.
Dotyčný je už zoufalý...jediný prostředek byl doteď Biolit, ale prý si už i na něj blechy zvykly...dům je dřevěný s dřevěnými prkny na podlaze a mezi spárami se jim asi daří...tam se asi i množí.
Skoro to vypadá, že dotyčný dřív než parazity zlikviduje chemií sám sebe...šíleně to tam chemicky smrdí...ale blechám to nevadí ~7~.

A mě už vůbec nic nenapadá, náš veterinář je na dovolené.
Pokud by příbuzný zavolal deratizéry, jak dlouho bude dům neobyvatelný?
A pokud by použil ten Comfortis, je šance, že to zabere jako u nás?

(občas jsem vídala blechy od dětství, vždycky jsem byla mezi zvířaty, ale tohle je prostě - děsivý!!, jako kdyby byly nezničitelný)

Má někdo nějakou radu? Obávám se, že v současné chvíli by nebylo řešením ani vyhodit někam ty tři kočky ~7~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.