| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dooly - já myslím, že to může být různě...a i to zrcadlení...ale nejen takové to čisté...a taky to může vytahovat "stín" naší povahy, co jsme ho pevně uzamkli z nějakého důvodu v sobě.
A další a další...ale myslím, že pokud nás fakt něco se.re - něco na druhých, je dobré si toho všimnout a zamyslet se, CO přesně mi na tom vadí, co to ve mně vyvolává.
Třeba kambala psala, že jí štve, že někdo plýtvá svým životem...myslím, že tak podobně byla ta formulace. No a co? Proč druhé (pokud to nejsou naše děti) nenechat žít tak, jak jim vyhovuje (zvlášť pokud mě přímo nijak neovlivňují).?
A vznikly by otázky, co je za touhle touhou, aby takoví lidi žili jinak, neplýtvali, vzali život do svých rukou...

Ale právě si myslím, že tyhle hlubší negativní emoce směrem k druhým není od věci fakt prozkoumat :-), proč nám nějaké věci, nějaké události drnkají na naše strunky a rozechvějí náš limbický systém ~:-D a utvoří silnou chemickou reakci těla...~;)...a třeba tu nas.ranost.

Konkrétně tady na rodině je to super cvičení - o nic tu nejde, je to svým způsobem anonymní...a přesto člověk najde témata a někdy i lidi - nicky, co v něm něco vyvolávají...stačí si přečíst některé emotivní reakce na nějaké kontroverznější téma. Ti lidi, kteří tak vzrušeně a rozčileně reagují se během pár vět většinou úplně odhalí...sejmou na chvíli nějakou svou masku...

Je to zajímavé.
třeba na sobě vnímám a nevím, jestli je to věkem nebo nějakým mírným "uvědoměním se", že mě nasírá čím dál méně věcí, než třeba před pěti lety...ne že to hraju, ale ta strunka zmizela. Ale občas teda si všimnu, jak mě něco dostane ~:-D...a tak se prostě na to zaměřím...přijde mi to zajímavý.
Hledala bych prostě u sebe, ne u druhých.
~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.