| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libíku, teď ráno si pročítám celou diskuzi znovu a marně se snažím najít v těch skoro 200 příspěvcích jeden jediný, kde by někdo psal o tlustoprdech, o tom, že se tlustých lidí štítí, že by se měli izolovat apod. A nenašla jsem jeden jediný. ~d~

Tyhle urážející konstrukce používáš celou dobu jen ty a Zefýr. Ty jsi reagovala na příspěvek, kde pisatelka narážela na svou známou, která je tlustá proto, protože, řečno jejími výrazy "žere jako bagr" a ostatní uráží a hned sis to vztáhla na sebe a začala jsi tady urážet všechny štíhlé ženy, podsouvat jim myšlenky a názory, které tu nikdo jiný nenapsal a které si ani nemyslí. Mě tvůj postoj taky docela uráží. ~l~
Jestli se cítíš izolovaná, nebo některá tvoje korpuletní kamarádka, tak to váhou fakt nebude. Ono je fakt těžký vycházet s člověkem, který je vztahovačný, podsouvá lidem svoje předsudky jako jejich, aniž by takový člověk cokoli naznačil. Strašně nerada se hádám, těžko snáším napětí a takovým lidem se vyhýbám a budu vyhýbat, protože si nepotřebuju v životě přidělávat další starosti se zbytečnými konfliktními lidmi. A je úplně jedno, jestli váží dva metráky nebo padesát kilo. O tom to není.

Nadváha je mor lidstva, způsobený současným stylem života. To je těžko popiratelný fakt. Dřív lidi tlustí nebyli, protože měli daleko víc pohybu a daleko míň dostupné potraviny. Obezita se týkala jen šlechty či hodně bohatých lidí.
Dneska s nadváhou bojuje většina dospělých. To není urážka, to je konstatování faktu. Zdravotní důsledky nadváhy jsou také všeobecně známé. Já sama nevím, jak s tím v dnešní uspěchané době účinně bojovat. Všude jezdíme auty, sedíme v kancelářích, málokdo si může dovolit jít do práce půl hodiny pěšky, protože to je hodina denně a to by byla velká ztráta.
Ale bráním se tomu přijmout obezitu jako normu, ačkoli nám to pomalu začíná být vnucováno. Viz. vedlejší diskuze o xxl modelce. Jako na jednu stranu tleskám tomu, že pomalu ustupuje představa, že ideální žena váží 55 kg na 180 cm výšky a i svět modelingu začíná příjímat fakt, že tohle není přirozená štíhlost, ale nezdravá hubenost a že to není správný směr. Na druhou stranu nutit lidem představu, že žena vážící skoro metrák má být normál je druhý extrém. A taky to není dobře. Říkat si no a co, že mám 20 kilo přes, vždyď bmi je nesmysl, takhle to má být. Ne nemá. Já bych chtěla, aby po molech chodily modelky, jejich bmi se pohybuje v mezích normy. Jako všechno je to bohužel ode zdi ke zdi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.