| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Statusové věci jsou pro nositele (dítě), dle mého názoru, výrazem nižšího sebevědomí na straně jedné, nebo "co, mám, to mám" na straně druhé. Buď na to rodina nemá, nebo má naopak bez mrknutí oka a je jim to fuk.
Dvakrát za poslední rok mě žádaly obě děti o IPhone. V jednom případě šla dcera do nové třídy na 2.stupni a prý VŠICHNI mají Iphone....toto mi bylo potvrzeno i z jiných zdrojů. Jako soudnému jedinci mi bylo jasné, že ne všichni můžou mít iPhone...už ze statistického hlediska, tedy ho nemusí mít ani dcera. Řekla jsem jí, že si iPhone může koupit, až si na něj sama vydělá. Kdybych dala na její řeči a na řeči ostatních, necítila se pevně v kramflecích, zřejmě bych o koupi uvažovala.
No a pak začal syn...byl na brigádě a umanul si, že si za peníze koupí IPhone...ten z levnějších variant za 13.000,-Kč. Opět....nastupoval do nového kolektivu na střední škole. Bohužel, v práci mu v srpnu nedali tolik směn, aby těch 13.000,- dal dohromady. Když se tu čertil a stěžoval si, tak mi ho bylo líto a cca týden jsem uvažovala, že mu ten IPhone doplatím, ať si ho teda má.
Pak jsem si uvědomila, že ten telefon chce mít při vstupu do nové školy, do nového kolektivu a okamžitě si zakázala o tom už jenom přemýšlet. Opět bylo na mně, jestli podlehnu a koupím. Já odolala...vlastním pocitům, které se mnou lomcovaly.
A jelikož já mám ve značkách jasno, ani jedno dítě od nás peníze na iPhone nedostane...musí si na něj vydělat.
Závěr: kdybych měla nižší sebevědomí, tak by děcka už ten iPhone měly Ono to není totiž o dětech, ale o rodičích...Ufff

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.