| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Musím se přiznat, že ačkoli u úspěchu uznávám určitou roli náhody, tak mě docela točí, když to někdo podává, jako že je to CELÝ vždycky jen věc náhody a štěstí - připadá mi, že tím vlastně tomu, kdo je úspěšnej, upírá jakýkoli vlastní zásluhy.

Jako by to, že někdo vybuduje nějakej podnik nebo se stane odborníkem na něco, úspěšným sportovcem apod. bylo jen čistě proto, že měl štěstí (a ne proto, že systematicky několik let něco budoval, průběžně studoval a sháněl si k tomu materiály, nebo intenzivně trénoval). A možná i jako by to, že něčeho dosáhne, záviselo na jedný jediný šanci, kterou když (samozřejmě díky štěstí) využije, tak z něj bude hvězda, kdežto když ji prošvihne, skončí jako bezdomovec (přeháním, ale jenom trošku).

Podle mě ale ti, co něčeho dosáhli, často neuspěli na první dobrou (čili tu první šanci třeba nedostali nebo ji nevyužili), ale zkoušeli to znova a znova a znova, až se to "štěstí" unavilo (nebo postupem času přišli, jak na to líp).

Samozřejmě že je možný mít smůlu a každej ji asi někdy v životě, ale přiznám se, že moc nevěřím na celoživotní smolaře, kteří maj smůlu ve všem, na co se podívaj, protože pár takových lidí znám a vidím, že na tý svojí smůle mají velmi často lví podíl (třeba mají problémy vyjít s okolím, ale není to ani tak proto, že to okolí je divný, ale že oni s ním jednají divně).

A taky argument, že "oni prostě nedostali do vínku ty správný vlastnosti" mi nepřipadá úplně OK, protože to by úplně popíralo ,že je možný na sobě pracovat a třeba se ohledně něčeho poučit, ale že je to prostě nějak daný osudem.

Nepopírám, že je to I o klice, ale nemyslím si, že by za tím, že je někdo v něčem dobrej nebo se mu to daří, stála JEN klika.

A co myslíte vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.