| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, ale na to stačí víc vnímat svoje pocity a toho druhého. Pravidlo na to nevymyslíš. Můj oblíbený příklad ze žitota. Situace: dvě malé sestřičky první a druhá třída. Jedna kučeravé vlásky po zadeček jako princezna. Druhá krátké jemné vlásky myší ocásky. Obě milounké a veselé. Můj otec té princezně pochválil před její sestrou vlasy. No a pak pokračoval v krasochvále princezny, při které ta druhá holčička očividně vadla. Skočila jsem mu do řeči a vesele na tu druhou úplně v jiném tématu. Otec stále nekompromisně obracel téma, jak bylo jeho zvykem, a ulpíval na něm. Tak jsem mu řekla, ať už přestane. Urazil se smrtelně a požadoval vysvětlení. Nikdy nepochopil, že tu krátkovlasou ranil. Vždyť jsem jí nic neřekl, to jsem jako nemohl tu druhou pochválit?! Jestli se rozhodneme, že nebudeme zohledňovat pocity toho druhého, protože jsou třeba nesmyslné nebo nelogické, tak to podle mě vychází z toho, jací jsme sami. Vždyť krátké rovné vlásky jsou OK. Jiná holčička by to vůbec neřešila, je to její problém, to už by člověk nemohl pochválit nikoho. Zpětně uznávám, že jsem byla na otce dost drzá, že jiné by bylo, kdyby se ptal, proč nemáš dlouhé vlásky, dlouhé vlásky jsou krásné apod. a jinak šil do té krátkovlasé. Ale mě jí prostě bylo hrozně líto, jak se jí krabatil ten obličejík.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.