| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem byla v podobné situaci před 10 lety. V té době se tedy nedělaly testy v prvním trimestru, ale až ty druhé, vyšla nám pravděpodobnost DS 1:110. Amniocentézu jsem odmítla, jednalo se o moje druhé těhotenství, první bylo rizikové s krvácením a předčasnými stahy a nechtěla jsem druhé zatím jinak bezproblémové těhotenství ohrozit. Na genetice mě doktorka pochopila, do amniocentézy naprosto netlačila a doporučila mi velký 3D ultrazvuk, kde jsem měla štěstí na úžasného pana doktora. Prohlédl miminko a říkal, že často u DS bývají přidružené vady např. srdce a on že nic patologického nevidí. Řekla jsem mu, že se dítěte už nechceme vzdát a pokud nevidí nějaký vyloženě dramatický problém, tak bychom si ho chtěli nechat i s rizikem, že nebude úplně zdravé. Doktor mě velmi uklidnil, i když pochybnosti samozřejmě hlodaly celé těhotenství. Bylo mi úplně jedno, jestli se narodí kluk nebo holčička, hlavně, ať je děťátko zdravé. Omletá fráze, která je ale tak pravdivá. Narodil se krásný a naprosto zdravý kluk a já jsem ráda, že jsem ho neohrozila amniocentézou, protože ve chvíli, kdy už jsem uvnitř sebe cítila jeho pohyby, jsem si nedokázala ani na chvilku představit, že bych se ho vzdala. Přeji hodně sil a především zdravé miminko!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.