| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Souhlasím s tím, že reklama na úvěry by měla být zakázána, podobně jako na cigarety.

Úvěrová závislost je popsaný sociologický jev - dlužníci se zadluží, podstoupí oddlužovací proces a za pár let se zadluží zase. U nás oddlužovací zákon neplatí tak dlouho, aby tomu tak bylo, ale v cizině ano a je to tak běžné.

Zaplatíme to my, poctiví dlužníci, protože bankovní (i nebankovní) instituce si do úvěrových podmínek promítají riziko i jiných svých dlužníků. Čím snazší nesplácení dluhu je, tím horší podmínky pro ty poctivé dlužníky, kteří musí bance vytvořit zisk i na úhradu ztráty za ty nepoctivé.

Problém je také v tom, že ČR svou současnou politikou dělá z dlužníků chudáky a oddlužení stále usnadňuje. To samozřejmě svádí i k "účelovému" zadlužení.

SOuhlasím s tím, že není opravdová vůle regulovat poskytovatele (hlavně) nebankovních úvěrů. Sice jsou přísnější zákony o spotřebitelských úvěrech, povinné registrace u ČNB atd., povinná maxima na udělování úvěrů (třeba hypoték), ale obchází se to stále masivně.

Jinak já sama jsem se úvěrům dlouho bránila, leč i mě ta hypotéka a leasing doběhly :-) Ale pro mě je to prostě výhodné, leasing z daŇových důvodů a hypotéka kvůli nenutnosti platit nájem. Mohla bych větší část zaplatit z vlastních, ale proč, když úroková sazba byla pod 2% - to jsou tak laciné peníze, že nevidím důvod, vydat se z vlastních peněz.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.