| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

" Ale at je duvodem cokoliv (kultura, nezajem, cokoli), nema to dite v rodine podnety takove, aby bylo saturovano...."

jak kdy. Ne v kazde rodine. To mas treba i ceske deti - z rodin nestudijnich maji daleko mensi slovni zasobu, nez deti akademiku, a nekdy se to proste jen bere jako "nejsou tak chytry, ze jo" - ze na to ma vliv plno dalsich veci a nektere to "spravnym ovlivnovanim" a ruznymi moznostmi dohoni, jine zas ne.

Ja Tech prikladu z praxe mam vic - treba rodina Pakistancu s 16 detmi. Stejna rodina, holky si se mnou ve skole rady povidaly o vsem moznem, kluci se spis drzeli stranou (=mohla jsem udelat zaver, ze kluci mluvi hur/pozdeji. A nebylo to tak: cirou nahodou jsem jednomu z bratru dala cist "Tisic zarivych slunci", ackoli jsem predpokladala, ze to na nej bude az moc. 13 letej Kluk to precet za tyden a nadsene vypravel obsah a diskutoval zivot atd atd. Ctli to pak vsichni nejen dcery, ale kluci v te rodine a hledali jsme dalsi romany. A diky te diskuzi jsem se dozvedela plno veci zrovna o te rodine - z Tech 16 deti smel mluvit s otcem jen nejstarsi bratr, ktery chodil do skoly na kontakty s uciteli a vsichni byli presvedceni, ze to je otec. Otec a matka svedsky neumeli, ten nejstarsi vsecko vyrizovl a zarizoval. A problem ale byl, ze otec a matka s ostatnimi detmi ani nijak nemluvili svou reci - nemluvili s nimi prakticky vubec. Takze krome nejstarsiho, ktery rec umel, a par bratru, ktri rozumeli a nejak se domluvili, zbytek tch deti mluvilo jen svedsky. A to prakticky jen ve skole, protoze se se spoluzaky stykat nesmeli. Vsichni kolegove byli presvedceni, ze v ruznych predmetech majim problemy, protoze furt mluvej tu jejich rec a nesnazi se mluvit svedsky/nejsou stejne chytry jako spoluzaci. Diky tomu romanu jsem prisla na plno zajimavych aspektu a mohla jim s jazykem pomoct - vsichni sourozenci byli nadani a dneska studujou na vysoky.
Cili tohle taky ma vliv na vyvoj jazyka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.