Souhlasim s Eudo. Mam toho nactenyho celkem hodne a pak doma dva "kousky" jak z ucebnice ;) Vyzkumy poslednich 15-20 let ukazuji, ze vicejazycne prostredi nezpusobuje zpozdeni reci. Resp opacne, ze ty zakladni jazykove schopnosti se vyvijeji u jedno- i vice-jazycnych deti stejnou rychlosti. Pokud nastane zpozdeni ve vyvoji reci, tak je to vesmes zpusobeno mnoha dalsimi faktory a jazyky v tom nehraji roli. Pak to teda zacne byt komplikovany a tezko se dokazuje co zpusobilo co. Fakt je, ze vek (mesice stari ditete) ktery je povazovan za normu pro jednotlive vyvojove milniky, se udava jako pomerne siroky rozsah. Napriklad, kdyz se rekne ze mezi 22-24 mesicu je normou 50+ slov, a mezi 24-36 mesicu 400+ slov, tak se do ty normy vejde opravdu dost.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.