| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den, dnes jsem poctivě přečetla celou konverzaci. Od včerejška, kdy dceři byla diagnostikována m.perthes pořád studuji, o co vlastně jde a jaké jsou možnosti léčby, rizika a výhledy. Dcera oslaví za 3měsíce 6.narozeniny, je velmi aktivní, ale také velmi disciplinovaná, takže okamžitě od stanovení diagnozy se na nožku ani nepostavila, buď používá berličky, nebo zahradní vozíček(dnes složím kočárek - máme chariot, takže v tom se bude celkem v pohodě vozit). Ráda bych se zeptala zkušených rodičů, kdo měl možnost léčit dítě konzervativně bez dlouhodobého pobytu v léčebně/nemocnici, jaké jsou Vaše zkušenosti, popř kdo Vám takovou léčbu předepsal - doporučil/nedoporučil.s v
Jsme v situaci, kdy nás ve FNHK očekávají k hospitalizaci za 3 dny, poté trakce(natažení se závažím) kloubu a poté operace. Mám pocit, že byli s tou diagnozou poměrně rychle hotoví - nedělali ani MR. A já samozřejmě nechci nechat do dcerky řezat zbytečně, pokud by byl nález třeba ještě vhodný ke zkoušce té léčby klidem a rehabilitacemi bez zbytečné hospitalizace. Dcerka je nejstarší, druhý syn 3letý a za 6 týdnů mám rodit třeťátko, takže dlouhodobá hospitalizace pro nás v této chvíli je(krom vyhození z běžného rytmu jako u každého) prostě téměř nemožná, nebo za velkého psychického vypětí nás všech, což asi k lepším výsledkům úplně nepřidá. Máme bazén, bezbariérový(téměř) dům, vířivku kousek od nás a věřím, že bychom mohli o další možnosti rehabilitace požádat v nedalekém stacionáři pro hendikepované děti. Prosím, pokud máte nějaké kontakty na ortopedy, kteří by byli ochotni k takovému kompromisu přistoupit, nebo alespoň by byli s to konzultovat to s námi, byla bych Vám všem moc vděčná za jakýkoliv kontakt. Všem rodičům dětí s m.perthes přeji hodně sil a kvalitní nervy, a všem dětem samozřejmě úplné uzdravení! Majda

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.