| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak my nemáme koníka samotného, je v ohradě s ovcemi. Sice to nejsou plnohodnotní společnící, ale co vím, lidé to takhle řeší.
Jinak, dnes jsme byli zase zkoušet vyjížďku, jen kousíček za barák, po polňačce a louce... A všimli jsme si, že důvod, proč kobylka často neposlouchá, je všudypřítomné lákadlo - pastva. Je prostě žravá. Volala jsem bývalému majiteli, chtěla jsem mu naznačit, že kobylku možná budeme muset vrátit... a místo toho jsem dostala pár rad, které mi myslím docela pomohly. Např. že tahle kobylka je sice hodná, ale potřebuje pevnou ruku, a důsledné a srozumitelné vedení. Že když jí jednou povolíme neposlechnout, už to pak prostě zkouší pořád... Dnes jsme to tedy zkusili důsledněji, prostě jí ani jednou jedinkrát nedovolit sklonit hlavu a žrát, když je pod sedlem, a přestože to byla nějakou dobu přetahovaná, musím říct, že pak už to bylo postupně lepší...
Každopádně děkuji za rady, chápu už o dost líp, proč je pro koně těžké být na vyjížďce sám, zvlášť pokud byl zvyklý (alespoň většinou) jít do terénu společně s dalšími koňmi, a ne sám. A obecně ten přechod ze stáda, kde se cítil bezpečně, k nám, kde žádného rovnocenného parťáka nemá, a má se spoléhat jen na nás, na lidi, je určitě těžký a možná bude opravdu potřebovat jen více času, a ne po ní okamžitě chtít vyjížďky po okolí... Vlastně to mi poradil i bývalý majitel - jezdit zatím jen na tom uzavřeném prostoru, získat si důvěru, zvyknout si na sebe... a pak až postupně ven...
Tak uvidíme, tohle fakt nejde řešit rychle, my i ona potřebujeme ještě čas...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.