| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Áno, aj dnes som si spomenula na Vás, šikovné mamky z Rodiny.cz, ktoré nie ste "len na materskej", ale popritom stíhate a dokážete pracovať alebo študovať (prípadne oboje naraz). O pestovaní roznych koníčkov ani nevravím.
Nie, nemyslím to nijak ironicky, ja to myslím VÁŽNE.

AKO TO, SAKRA, ROBÍTE?
Ja som na materskej s jedným dieťaťom (v októbri bude mať 2 roky, nechce sa mi počítať koľko má teraz presne mesiacov).
Ostatné deti 11 a necelých 8.

Teraz je niečo po desiatej hodine, ja tu sedím v župane, a síce osprchovaná a i mierne rozcvičená (to musím, inak by som nebola schopná chodiť), inak som ale nespravila nič okrem toho, že som dala veci do pračky. Svačinu ráno deťom a manželovi nepočítam.

Chcela som uvariť, upiecť bublaninu a hlavne roztriediť čerešne. Manžel priniesol z práce krásne, veľké, tmavočervené srdcovky, ktoré potrebujú urýchlené spracovanie.

ad čerešne - malá si ráno vytiahla zo skrine a obliekla biele pančušky a kým som ráno bežala za synom (ktorý si zabudol doma prezúvky), tak ona si vliezla do košíku s čerešňami a veselo si v nich pochodovala. Tmavočervená šťava z košíku vytekala na podlahu a nad jej pančuchami by zaplakal aj najvačší ignorant čistého ošatenia.

Spravila som sebe aj jej smoothie (ako inak, hlavne z čerešní), ona si ho chcela vypiť sama v detskej izbe, tak som ani neprotestovala, bola som vlastne rada, že budem mať 2 minúty ticha a súkromia.
Tie sa mi však horko nevyplatili - dcéra vyliala tmavú hustú tekutinu na posteľ a pri odstraňovaní škod som zistila, že poliala aj akýsi preložený výkres... (po Vašom - "čtvrtku"). Keď som to otočila, tak sa mi urobilo regulérne zle. Vo vnútri bol dojímavý text, ktorý napísal starší syn triednej a k tomu jej tam nalepil malý (ale krásny) vybrúsený vltavín.
Chudák až to uvidí...
Včera si dcéra sadla na synovu krabičku v ktorej nosí svačinu a vykakala sa mu na ňu...

Pred chvíľkou mi neplánovane zaspala (asi ju uspalo padanie dažďových kvapiek na strešné okná) a ja by som sa mala práve teraz vzchopiť, začať niečo robiť (alebo si aspoň dokresliť obočie, nech nevystraším manžela), miesto toho som sa hodila k pc, a manželovi som zavolala, či by mi nemohol kúpiť vo farmárskom obchode polievku a makovec...

Som unavená. Už niekoľko týždňov. Stále ma niečo bolí, najčastejšie hlava. Vždy som bývala veľmi zdravá, aktívna (v zmysle pohybu) a teraz je zo mňa skoro 40ročná mamuša, ktorá sa z domu dostane už len s naloženou taškou s výbavou na piesok.

Som šťastná, mám super muža, zdravé deti, dve z toho sú dokonca skvelé, vlastne aj to tretie (najstarší syn), ale je to s ním tak náročné, uff. A ja sa cítim prosto unavená a neviem kde robím chybu, keď sotva stíham domácnosť...

Nechcem výprask, necítím sa naň, tak ma prosím nechajte... Len som sa potrebovala vypísať ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.