| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Abych se vrátila k otázce zakladatelky: Dari, jestli je ta maminka jinak rozumná a chceš to přátelství dlouhodobě udržet, nemohla bys ji požádat, aby ti popsala konkrétní případy, kdy jí tvoje/vaše zasahování vadilo? Případně jí vypsat jako tady případy, kdy tobě připadalo jejich nezasahování nevhodné. Třeba si to vyjasníte a každá tomu dáte svoji perspektivu.
Je fakt, že rodiče zlobivých dětí (ať už s diagnózou, nebo prostě špatně výchovně usměrnitelných, některé děti takové jsou) bývají na tohle někdy přecitlivělí a bolí je, když cítí, že lidé, které považují za relativně blízké, vnímají jejich dítě jako problém.
Já jsem takové dítě měla (AS, ADHD) a ty situace, kdy se chovalo nevhodně na veřejnosti, jsem nesla blbě, takže jsme tomu dost přizpůsobovali program. Ale někdy jsme to neodhadli nebo jsme neměli zkušenost, a nešlo o situaci, ze které by se dalo okamžitě odejít, a pak si okolí asi taky myslelo něco o nevychovaném spratkovi. (Po jedné obzvlášť pekelné prohlídce zámku s průvodcem jsme pak několik let chodili jenom na zříceniny nebo na technické památky.)
Ale pamatuju si, že jsem párkrát ukřivděně vyletěla v rodině, když mi přišlo, že ta kritika byla neférová nebo přemrštěná, a to my máme tu širší rodinu bezvadnou, s výbornými vztahy, a všichni to obvykle brali dost sportovně.
Mmch, teď je z toho zlobivého dítěte docela pohodový dospělý.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.