| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hele, tohle je prostě tenký led. Když byly moje starší děti v tomto věku, zjistila jsem, že jezdit na dovolenou s přáteli s podobně starými dětmi je poněkud rizikové, zejména kvůli těmto střetům ve výchově. U nás tedy nešlo o žádné lezení za krk a neznám rodiče, kteří by neumravnili dítě zabírající místo v autobuse a pod, ale i tak to bylo náročné, když šlo třeba jen o to "jak se stoluje, zda se musí dojídat a kdy dítěti dovolím zmrzlinu", nebo třeba kdy šlo o trávení volného času. Jeden bývalý kamarád mi kdysi nechutně okřiknul dítě, které přes můj zákaz stále sem tam strčilo do pusy sníh - bylo to na horách a zas tak zásadně mi to nevadilo, ale on na ní zařval, že chudák tříleťačka nadskočila leknutím (a já s ní). Jeho manželka pak klepla knížkou po hlavě moji extrémně hodnou dcerku (tehdy 4letou), když se hýbala u čtení před spaním - nebyla jsem u toho, ale vím, že kdyby to bylo lehké a v kamarádském duchu, nepřišla by za mnou dcerka zalykající se pocitem křivdy a nespravedlnosti. Často jsem byla v situaci, kdy kamarádka mi sdělovala, že "tohle by nedovolila" a já zase litovala její děti, jak je cepuje jak na vojně (říkala to v přítelském duchu a já jí teda nejspíš nic, že její děti lituju). Začala jsem pak jezdit na dovolené jen už s rodinou, nebo kamarády o kterých vím, že mají dost podobný způsob výchovy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.