| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko,

chápu, že rodič nestandardního dítěte je ve velice nezáviděníhodné situaci, ale myslím, že tady směšuješ dvě různé věci:

1. že to dítě je MOJE, a tudíž JÁ jsem primárně ten, kdo za něj nese odpovědnost (a případně vykrývá jeho nestandardnost tak, aby to okolí obtěžovalo v minimální možné míře) - bohužel to obnáší i to, že se podstatně více nadřu než rodiče tzv. "hodných dětí". Tady si myslím, že je nespravedlivé požadovat od okolí, aby si kvůli mně nechávalo ničit svoje "gauče" a bez jeho souhlasu na něho část té péče přehazovat, případně se na něj ještě zlobit, když k tomu není ochotno

2. to, že to okolí má plné právo vymezit si SVUJ prostor (a nechtít si nechat ničit SVOJE gauče), ale už nemá právo vyčítat a zasahovat Tobě do Tvých záležitostí, do toho, jak často k nim chodíš na návštěvu, do toho, jak vychováváš svoje dítě a co všechno mu ne/dovolíš, pokud se jich to netýká.

Můj názor je, že musíš to okolí respektovat "na jejich území" (a tudíž když se jim nelíbí, že Tvoje dítě "skáče po jejich gauči", tak je to v tu chvíli Tvůj problém a je na Tobě to vyřešit, buď mu v tom skákání zabránit nebo odejít), ale oni zase musí respektovat Tebe na Tvém (takže pokud usoudíš, že "neustále stahovat dítě z gauče" je příliš náročné na to, abys to chtěla absolvovat moc často, a návštěvy u nich omezíš a oni Ti to vyčítají, tak je to v tu chvíli JEJICH problém a není nutné, aby ses Ty kvůli tomu cítila špatně)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.