| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko,

ale oni svým způsobem maj na ten kompletní balíček právo, protože rodiče jsme my a ne oni.

Já vím, že jako rodiči "standardních" dětí se mi to na jednu stranu mluví, ale na druhou stranu jsem na sebe (jsme jako rodiče) i jako takoví dobrovolně vzali různá omezení a nečekali jsme, že nám bude někdo nadstandardně vycházet vstříc (s tím, že by nevycházel vstříc VUBEC, jsem se nesetkala).

Já výchovu vlastních dětí považuji za primární věc rodičů.

A to platí jak co do odpovědnosti (tj. musím si to ošéfovat tak, abychom nikoho normálního nadměrně neotravovali. S lidmi přecitlivělými, kterým vadí už jen samotná existence dítěte, který nijak neškodí, nehodlám dělat nic, ani se situacemi, kdy dítě otravuje jen mírně - třeba zapláče v autobuse, přičemž já se ho snažím utišit, ale nedaří se mi to, tak rozhodně nebudu z toho autobusu vystupovat, abych nerušila, jak tu před časem někdo navrhoval), tak ale i co do pravomocí (tj. nikdo mi nemá co kecat do toho, jak je dítě opožděný, že ještě ve dvou letech nepočítá kvadratický rovnice).

Musím říct, že ani jedno ani druhý se mi snad nikdy nestalo (a pokud jo, tak jsem to s úspěchem zapomněla), abych nebyla nespravedlivá, tak je to tím, že mám víceméně "standardní" děti, rodiče těch, kteří v něčem "vybočují" se s tím asi setkávají častěji a chápu, že jim to musí lézt na nervy i na mozek, když je toho moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.