V ideálním světě, kde je muž empatický gentleman a pozná, kdy už je flirtování nepříjemné by asi pan Špaček měl pravdu. A k tomu musí být žena, dost zralá aby dokázala vymezit hranice.
Jenže když mladičkou vyjukanou dívenku obtěžuje chlípný muž ve vyšším postavení, zvlášť v prostředí, kde je to skoro norma, je situace trochu jiná.
V mém věku už bych možná byla obtěžováním potěšená
![~;)](/g/s/2.gif)
,ale pamatuju, jak nepříjemné můžou být pro mladou holku i pouhé řeči. A to o nic než řeči nešlo. Přitom stejné řeči v jiné situaci (nebo pronesené někým jiným
![~;)](/g/s/2.gif)
) vadit nemusejí nebo můžou být i příjemné.
Jenže v me too nejde o řeči ani o ruku na koleně (a i to může být nepříjmná situace), jde o jednoznačnější případy. Tam by mělo platit , že NE je NE. A dívky a ženy by se měly naučit NE říkat, a k tomu asi patří i nelpět na pravidlu, že dáma ANO neřekne. Ovšem v případě skutečného obtěžování je vina jednoznačně na tom, kdo obtěžuje, žádné: "může si za to sama" neplatí.
Těch pár případů, kdy se možná některé ženy dělají zajímavé obviňováním celebrit z obtěžování, bohužel řešení reálného problému moc nepomůžou. Ale to, že snad už nebude "normální", že např. režisér nebo producent má nárok na "vděčnost" hereček za roli, je jen dobře.
Jen abychom úplně nezblbli a nezapomněli na normální flirtování a namlouvání. No, ještě že jsem stará.