| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem z malého města, rodiče mě "dali|" v pěti letech na cvičení do Sokola a v 7 na kolektivní sport, když se otevírala přípravka kterou vedl manžel od mamčiny kolegyně, měli stejně starou dceru. Důvodem bylo, že jsem mamku rozčilovala, jak jsem pořád poskakovala po bytě, dělala stojky na posteli, a tak abych se "vyblbla". Talent nikdo neřešil, žádné ambice nikdo neměl - a nakonec jsme byly v našem ročníku nejlepší v republice až do juniorek, kde už jsme různým tréninkovým střediskům konkurovaly s potížemi. Díky těm úspěchům už mě k tomu nikdo nutit nemusel, ale ty první asi 4 roky, než "to přišlo", mě u toho naši mírným tlakem přidržovali v tom smyslu, že mi nedovolili nejít na trénink, když se mi nechtělo, příp. skončit z nějakých banálních důvodů, které samozřejmě za chvíli ustaly. Kromě toho jsem stíhala spoustu "drobných" kroužků, které se různě objevovaly a zase zanikaly (přírodovědecký, chovatelský, dějepisný), příp. kam mě někdo přemluvil kvůli soutěžím (zdravotnický) … To bylo zcela v mé režii, stálo to tehdy pár korun, takže to naši neřešili. Se svými dětmi to dělám podobně, ustálil se "hlavní zájem" (je to kupodivu ten "můj" sport, ale je to spíš shoda okolností, na to jsem nijak netlačila) a k tomu je necháváme zkoušet různé "drobnosti" podle zájmu (keramika, gymnastika, orientační běh ...), když to časově nekoliduje. Mně sport dal hrozně moc, i když mě nikdy neživil, a ráda bych to dětem taky dopřála (ani by nemuselo jít o sport, ale zase pohyb je důležitý i pro hudebníky nebo výtvarné umělce). Úplně "na krev" bych je nenutila, ale jsem ráda, že se celkem chytili oba dva a berou to už jako samozřejmou součást života. Snad s tím alespoň nějak rozumně "přežijí pubertu" ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.