| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mam cca 20-ileteho spoluhrace na kuželkách, jehož oblíbenou zábavou je trousit po sociálních sitich úvahy o tom, jak bylo za sociku všechno lepsi. A od lidi, co tu dobu zazili se jaksi presvedcit nenecha.

Když ovšem bylo MS v hokeji v Dansku (tusim), tak se jednoho vecera rozhodl, ze pojede. Koupil si listky na autobus, listky na zapasy a tapetoval site fotkama, jak je to tam skvely a co všechno videl. Pracuje jako skladnik v Coca-Cole.

Tak jsme mu jemne připomněla, aby si na tohle vzpomnel, az zase bude pindat o tom, jak za totace bylo všechno lepsi.

Ale ja se na nej ani nezlobim, omlouva ho jeho mladi a nevedomost a taky to, ze dnesni dvacatnici si to vůbec neumi představit a ani jim to nevysvětlíš. Me to v mladi taky ani neprislo, az ted si plne uvědomuju, jak to bylo ponižující - shaneni vlozek, pasovani tricka z NDR, pionyri, soudruzi, to pokrytectvi atd.

Ja se občas nekam dostala se sportem, a koukala jsem v Italii a Rakousku jak blazen, jak to tam vypada (dodnes staci prejet par km za hranice s Rakouskem a je to znat), ale byli jsme velmi bedlive hlidany patricne prokadrovanym clovekem, který nam byl na ten zajezd pridelen.

Stryc emigroval po 68 do USA. jestli mel naky existencni starosti, to nevim, o tom jsme se nikdy nebavili, byl to takovy bohem a soliter, bez rodiny, bez manželky a deti. Ale procestoval cely svet a to jsem mu tenkrat hrozne zavidela. Strasne jsem chtěla videt Pariz a Londyn a povedlo se mi to az v 1990. Do ty doby jsem si ani nepředstavovala, ze bych to nekdy mohla videt na vlastní oci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.