| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nordico, jak uz jsem se plase zminila - cist moje prispevky nemusis a delat si hlavu s uvazovanim o tom, kdo cemu porozumel/neporozumel uz ani nahodou. Jen na okraj bych podotkla ohledne pojmu a dojmu - kdyz uz jsi jazykove studovana - existuji slova casto pouzivana v presnem kontextu - EMIGRANT a IMIGRANT. Emigrant znamena clovek, ktery se vystehuje ze sve zeme (=vcetne takoveho, ktery ziska vystehovalecky pas….) IMIGRANT opet znamena cloveka, ktery se do jine zeme pristehuje…. Slovo EMIGRANT je posleze obcany v nove zemi vseobecne pouzivane pro vsechny ”usazene pristehovalce”, pokud nejsou rozdelovani do ruznych dalsich trid Imigrantskymi urady pro vnitrni potrebu.
Ve Skandinavii, vcetne Danska, nema lid poneti o byvalych Cs, vystehovaleckych pasech a nijak je to nezajima.

Cili v tomhle zadny rozdil mezi mnou a tebou - i ten vystehovalecky pas jsem mela. Ovsem na rozdil od tebe - nikdy jsem si nikam nechodila pro zadne socialni podpory – na studie jazykove i na Univerzite sem si vzala pujcku, kterou mam splacenou. Byt mi nikdo nepridelil, obstarala a platila jsem si ho sama. Skandinavce - jak Dany, tak Svedy, i tech par Noru a Finu, ktere znam, povazuju za prijemny normalni lidi se smyslem pro humor (i kdyz se lisi od ceskeho), mezi ktere jsem normalne zapadla, stejne jako mezi lidi i jinde (= se kterymi si mame co rict a nesilej, kdyz nesdilim jejich nazory, ale pokracujou ve SLUSNE diskuzi).

Tak hlavne jsem chtela sdelit tohle. Pokud nechapes, neni chyba na me strane.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.