| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nebojovat u nepodstatných věcí (a sama pro sebe si shrnout které ze to jsou ty fest podstatné!)
Mám kluka 10 a dceru 13. Puberta už z obou. Syn odjakživa bordelar a zapominac, ovšem pomáhající a s dobrým srdcem, dcera systematik a okrašlovač (často ovšem metodou navrch huj a vespod fuj), nicméně celkem sobec. Ale samostatní jsou už dost oba, což oceňuji zvlášť teď, kdy jezdím z práce nejdříve v šest, často ale i v deset večer. Tatínek funguje skvěle, to jo. Ale zkratka dohledu je méně, a přirozené tím i míst ke sporům. Fakt teda nemůžu ohlídat co všechno mají udělat a zda to udělali. Ovšem vidí, ze já to stihnout nemůžu, tak se posnaží sami (připravit si věci na kroužky, sport, školní aktivity). nebo se se mnou domlouvají dost s předstihem, odpadlo takové to večerní vydeseni “já to nemam a musím do zítra ráno mít”.
No a o víkendu se taky moc hádat nechcem, když už se vidíme. Společně aktivity se snazim plánovat, ale taky jsme i oddělené (když děti nechtějí jít na vycházka, jsem sami s mužem - tohle třeba naši nedávali a hádali se se mnou kvůli tomu). Úklid sama dávám jen okrajové, takže je zapojují jedno dopo z víkendu (jedno dospavam). A pomáhají mi s vařením, a svačiny si dělají sami. Jo, někdy vyletim, nejčastěji kvůli dlouhodobému curbesu (tj špinavé prádlo ve skříni, týden nevycistene boty a tak), pak to je ale ve stylu “důsledkem je naštvaná matka” a tedy nemusí být taková podpora, jako od matky spokojené. Jo a ještě jeden bod sváru je, a to rodinné návštěvy. Někdy je to děsný, ze děti mluví na půl huby a svým slangem, jakoby schválně. Ale ideální je prehodit to na diskusi těch dvou o samotě a nechat je být. Nicméně jedna babička je expert na “výslechy” a “co je nového” a v tu chvíli děti jakoby prošly lobotomií a nejde jim kloudnou věta.... je to takový vzdor zase prarodicovskemu způsobu vedení rozhovoru “babi vyslýchá a děda děla nejapný vtipy a chechta se). To přejde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.