| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/ploty-bez-hranic/

Za první republiky bylo obecným zvykem umožnit kolemjdoucím libou potěchu oka. Pravidlem také bývala upravená předzahrádka. Plot ve stylu – můj dům, můj hrad, tedy neprostupná zeď, býval spíše výjimkou. A jestliže nemá dnes taková zeď sloužit jako ochrana proti hluku, mělo by tomu tak být i nadále.

https://rybitvi.cz/formular/noviny-rybitvi-2016.pdf

V současné době přibývá plotů, které tvoří hradbu neproniknutelnou i lidskému pohledu. Přitom plné ploty mají opodstatnění jen tehdy, když chrání nemovitosti proti nepřípustně vysokému hluku. Mít ničím nerušené soukromí je sice lákavé, ale nahlédneme-li na svůj plot i z druhé strany, musíme si uvědomit, že by jednou mohly ulice vypadat jako průchody mezi nekonečnými zdmi, kdyby každý uvažoval tímto způsobem. Dříve bývalo dobrým zvykem pochlubit se úhlednou předzahrádkou i větší částí zahrady. Dokonce to některé obce přímo vyžadovaly. Za první republiky bylo nařízením umožnit kolemjdoucím libý pohled. Dnes mají někteří tendenci koncipovat průčelí ryze účelově bez ohledu na tvář domu obrácenou do ulice. Můj dům, můj nedobytný hrad, můj plot, má zeď. Jistě, jde i o bezpečnost. Ale nesvědčí to i o našich mezilidských vztazích?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.