| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážný,

hluboce nesouhlasím a Dobson mě štval, už když jsem měla malé děti (které jsem teda jako batolata několikrát účinně plácla, ale dnes bych to už řešila jinak).
Svůj názor na Dana Drápala ti snad ani nebudu psát a má úplně jiné kořeny, tohle ho nevylepšilo.

Ale k výchově - myslím, že výchova s fyzickými tresty není jednodušší obecně, má jiná úskalí; možná je jednodušší pro některé typy rodičů a dětí. Především nám ale ještě chybí generační vzorce vychovávání bez fyzických trestů. V další generaci to bude o kus lepší. Ostatně proti mému dětství se postoj k fyzickým trestům hodně posunul, někde to teda bylo už o generaci dřív... Moje velmi hodná a milující babička v padesátých letech používala na svého syna důtky, což se tehdy dalo koupit. Na mě ruku nevztáhla, co si pamatuji. Tatínek ostatně taky ne.

Pro naše děti bude výchova bez fyzických trestů mnohem samozřejmější, protože v ní častěji vyrůstají (a batolata si ani to ujeté plácnutí obvykle nepamatují).

Podle mě nejsme národem surovců, ale prostě tu posun od fyzických trestů začal později než v západní Evropě a později taky doběhne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.