| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ochranu? Jako že za každým má být policajt? A kdo nue stát za policajtem?

Ale teď vážně: kdysi jsem chtěla dělat finančního poradce. Ne bouchače nějakých pojistek, ale skutečně zodpovědně poradit a pomoci. Jenže ono se to zodpovědně dělat nedalo, protože stát těm lidem háže klacky pod nohy v podobě zákonů. Když bych chtěla jako nezávislý poradce prodávat dva podobné produkty různých finančních domů, musela bych zaplatit předem DVACET TÁCŮ, aby mi to stát laskavě dovolil. Tak jsem s tím nakonec sekla, ta buzerace mi za to nestála. Ale setkala jsem se přitom s lidmi, kteří vyhledaĺi finančního poradce, aby jim poradil co a jak, že mají nesplatitelné dluhy a exekuce. Třeba jsem skoro tři dny dělala na příjmech a výdajích pána, rovnala jsem složenky a počítala, kolik má vlastně exekucí. Exekutoři nespolupracovali, pán v tom měl bordel. Když jsem se dopočítala, srovnala jsem mu všechny doklady a udělala mu přehled příjmů a výdajů. Doporučila jsem mu, aby si buď našel přivýdělek, nebo prostě přišetřit na výdajích, i jsem mu ukázala, kde mu utíkají peníze. Všechno chápal. Za půl roku jsem se dozvěděla, že jsem idiot a špatně jsem mu poradila. Tak jsem se pídila, jak jssem mu teda špatně poradila. No jo, já mu poradila snížit výdaje, ale ono je přece tak lákavé jít v pátek do hospody a namazat si tam hubu, že. No, a šel kolem telefonního operátora a tam měli zrovna v akci smartfouna, tak si ho koupil, protože přece bez něj nemůže být, a podepsal závazek na dva roky, měsíčně na cca 1.500,- Kč. A za těch půl roku přestal zvládat placení a hrozila mu další exekuce. A najít si přivýdělek? To by musel pracovat, no a to se přece nevyplácí, že. To je lepší krmit exekutory. Od té doby nemám iluze o jisté sortě lidí. Finanční gramotnost? Vždyť to není nic jiného, než si uvědomit, že nemůžu utratit víc, než si vydělám a každá půjčka mi ubere z budoucích příjmů. To věděla už moje babička, co měla 5 tříd obecné školy, takže výmluva na nízké IQ nebo malé vzdělání prostě neobstojí. Řada lidí prostě pod vilvem reklam žije tady a teď, absolutně se nehodlají v ničem omezovat a utrácejí nad svoje poměry. Tak ať se pak nediví exekucím. Po tom, co jsem poznala za materiál, mi jich fakt líto není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.