| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak říkal Shrek - "jsem jako cibule" :)
Lidi mám kolem se "ve slupkách". Nejblíž jsou přátelé - těch není moc, ale jsou pro mě vlastně ve stejné "slupce" jako rodina. Domů je zvu běžně, nebo přesněji, ty už vlastně ani nezvu, ti už se můžou objevit i nezvaní a neluxuju kvůli nim přízemí :)

Pak je slupka blízkých kamarádů, těch už je víc, jsem s nimi na celkem vysoké úrovni důvěrnosti (domů si je běžně zvu, ale kdyby se jen tak vyloupli, trochu by mě vykolejili).
Pak je řekněme něco slupka vzdálenějších kamarádů.
A pak už slupka bižších známých, slupka vzdálenějších známých, slupka "lidí, co znám od vidění" apod a pak někde okolo to přechází do cizích lidí.

I když samozřejmě běžně přímo v modelu "slupek" nepřemýšlím, pocitově vím, jak blízko či daleko ten člověk ode mně je.
Nevylučuju možnost, že bych domů pozvala i někoho ze slupek "známých", ale to by bylo buď v situaci, že se známe krátce a chceme se sblížit víc (i ti nejbližší začínali kdysi ve vzdálenějším vztahu, že:)), nebo třeba v situaci, kdy by jim to nějak technicky pomohlo - kdyby, já nevím, potřebovali něco tady vyzvednout, tak bych je přirozeně pozvala i dál. Ale v rámci sociálního groomingu si známé domů nezvu:)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.