| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

LeKa, mám jednu dceru ze 3, která je podobně problematická. Nemá to lehké, má zdravotní problémy, za sebou těžký úraz a nelehkou povahu. Také jsem s ní byla v PPP v jiných poradnách a závěr byl, že má intelekt ve vyšším nadprůměru, což vůbec neodpovídá jejím výsledkům ve škole, ale naprosto odpovídá nulové motivaci, což je realita. Kdybych to už neviděla a nepoznala u jejího otce, věčně bych si vyčítala, kde jsem udělala chybu. Pravda je, že jediná chyba byla, že jsem ji chtěla nastrkat do svých měřítek a pánbůh mi prostě ukázal, že i lidi "s chybama", za které sami až tak nemůžou (nevědí si rady) máme milovat. Musím odolávat náporu učitelů (dcera je ve škole spokojená, jen já asi na ty učitelské stížnosti nejsem stavěná a moc si je beru). Je )plně jiná, než jsem bývala já nebo moje kamarádky.
A taky pravda je, že od té doby, co jsem víc v pohodě a dítě beru, jaké je a nesnažím se jí "napravovat", se vše hodně zlepšilo, není už drzá (alespoň na mne), snaží se spolupracovat.
Moje děti tedy ke kouření a alkoholu až posvátný respekt jako ke zlu a nikdy nekouřily (stejný věk). Ale třeba já jako premiantka naprosto bezproblémové dítě i student jsem "kouřit přestala" ve čtvrté třídě...spolužačky se v sedmičce opily u jedné doma a byl z toho tehdy velký průšvih, ale nejhůř dopadla chuděra, jejíž mamka to vzala velmi vážně a nechala ji přeřadit do jiné třídy a denně ji kontrolovala osobní věci a s kým se kamarádí (holka pak měla nějakou feťáckou historii a nic moc). 2 ty holky byly slušňačky, jedna taková trochu vyčleněná, neoblíbená, dříve šikanující. Ta co skončila blbě, byla původně slušňačka. No a v osmičce jsme se při rozlučce opili celá třída a jsou z nás normální lidé.
Tím chci říct, že z kouření bych si hlavu nedělala, vysvětlila, co je na tom špatně, ale rozhodně nestalkovat, nekontrolovat. Většina dětí prochází drzým obdobím, z toho si taky hlavu nedělej (ta moje je drzá od 3 let, jako fest). Projev jí důvěru, že jí znáš a víš, že v jádru je hodnotný člověk - ať o vás nepochybuje, jsou v tomto věku ve vnímání sama sebe přecitlivělí, ikdyž se chovají tvrdě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.