| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Penzijko - souhlasím, pokud platíš víc, je lepší ho stáhnout na míň - čili třeba jen na udržovacích 100 Kč měsíčně

Naopak - je-li muž živitel rodiny a platíte hypotéku, rozhodně bych nešetřila na životním pojištění manžela (aspoň na tu hypotéku), aby kdyby se mu něco stalo, pojišťovna doplatila tu hypotéku.

Jedno dítě ve školce a jedno ještě doma s mámou... Myslím, že za ty děti se moc utrácet nemusí, ani toho asi až tak moc nesnědí, dražší věci bych si nechala dávat od třeba babiček k narozeninám a vánocům a tak, když neseženeš teda zadarmo nebo lacině po známých a rodině (tady asi je facebook k nezaplacení - ségra takhle shání leccos - na druhé straně jsme my některé, které věci po dětech neprodáváme, jen strkáme na půdu a čekáme, až si o ně někdo řekne - nikdy jsem po nikom nechtěla ani korunu).

Ty na mateřské taky asi nepotřebuješ nakupovat nové outfity a tak, čili nejvíc z toho asi prožije manžel, který asi má nějaké náklady do té práce + jídlo, čili holt to bude na tobě, abys koukala, kupovala levnější - v akci - v sezónních výprodejích atd.

Já-v době finanční tísně - jsem měla obálkovou metodu - čili obálky na jednotlivé pravdidelné výdaje, kam jsem strkala peníze, až zbytek projedla - byly i na blbiny, které se kupovaly třeba jednou za půl roku, chtěla jsem to mít připravené - čili tvrdě rozpočtovat. Dalo se to, člověk se naučí. Návyky mi zůstaly dodnes, i když o nouzi nemůže být řeč - furt koukám, jestli je nějaký jogurt v akci a tak ~t~ ~t~ ~t~ a pak si koupím páté plavky za 2000 ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.