| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marko, vnímám to stejně...jde o truchlení, o to, aby proběhly tak nějak všechny ty fáze a ideálně tak nějak přirozeně, pokud to jde. S oporou, s výkyvy, s propady...a AD určitě u části lidí jsou na místě, když opravdu nejde žít bez nich, ale snad jen jako dočasná věc...
Ono stejně když se pak vysadí, ten pozastavený proces truchlení bude probíhat dál.

Já jsem zkoušela na svoje ztráty a bolesti za život prášky dvakrát, Neurol mi potíže ještě zhoršil...a další nedávno jsem vzala asi 2x, mělo to na mě opačný účinek.
Kolikrát jsem zažila obrovskou ztrátu, až na dřeň, a to i jako malá holka...tenkrát jsem ale nesměla ani brečet, musela jsem ten smutek ukrýt v sobě.

Být na místě Irmi, s pomocí dr. prášky vysadím s tím, že to prostě ještě bude nějakou dobu bolet, a že je to normální.
A souhlasím, že skoro všichni spěcháme...všichni si myslíme, jak jsou druzí happy, jak to všechno zvládají, jak bysme taky měli...ale ono to tak není. Druhým taky často není dobře, nevědí si rady, mají pocit, že svět se točí obráceně, že nemají proč žít.

Je potřeba tím procesem ztráty, a to nevratné ztráty, prostě projít...nějak. Pokud dočasně s AD, i to má tady svoje místo...ale je to určité oddálení, myslím...
Celoživotně bych s AD žít nechtěla, chci mít tak nějak ten klid a rovnováhu v sobě, ne uměle navozenou...
Někdy je třeba změnit věci kolem sebe...v sobě především...ale při úmrtí jde o spíš o přijetí té ztráty, o to, jak a proč žít dál...je to přirozené, že člověku není dobře.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.